Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2
Kraków, Zamoyskiego 100
www.sosw2.pl
Aktualności - Szkoła

zdjecie

„Promyk" na VI Festiwalu „Integracja malowana dźwiękiem”.

Data: 24 maja 2013
Rodzaj: imprezy
Autor: I. Danek21-23 maja 2013r. w Bochni odbył się VI Festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”. Festiwal to ogólnopolskie wydarzenie artystyczne. Ma charakter integracyjny i edukacyjny, promuje uzdolnienia muzyczne uczniów szkól specjalnych i masowych.

Aby wystąpić na festiwalu trzeba było najpierw się zakwalifikować. Z ponad 100 zgłoszeń komisja pod przewodnictwem Marka Piekarczyka wybrała wykonawców, którzy mogli wziąć udział w przesłuchaniach konkursowych. Wśród nich znalazł się nasz zespół „Promyk”.

Uczestnicy wystąpili w trzech kategoriach - integracyjne duety, soliści oraz zespoły muzyczne i szkolne chóry. Podczas uroczystego rozpoczęcia piosenki dedykowane dzieciom zaśpiewała Dorota Osińska. Następnie uczestnicy w ramach przesłuchań konkursowych prezentowali własne aranżacje utworów muzycznych. Wykonawców oceniało jury w składzie: Adrianna Biedrzyńska, Ania Rusowicz, Artur Barciś, Dorota Osińska, Marek Piekarczyk oraz Janusz "Yanina" Iwański.

Udział w tak wielkiej, prestiżowej imprezie wywołał ogromne emocje. To niezapomniane przeżycie i zaszczyt móc zaprezentować się przed tak wspaniałym jury i tak szeroką publicznością. Z zainteresowaniem oglądaliśmy występy innych zespołów. Wróciliśmy pełni wrażeń i zapału do dalszej pracy.« powrót

(c) SOSW2 Kraków 2006 - 2024

wykonanie: YELLOWTEAM.PL